Homme toimub Balti Teatri Festivali OmaDRAAMA 2006 raames Eesti Draamateatri esimene lugemine, kus loetakse Andrei Hvostovi "Henrikut".
Ajaloolasest ja ajakirjanikust autor on loonud kroonik Läti Henrikust ilukirjandusliku kuju. 700 aastat tagasi elanud munk saab Andrei Hvostovi näidendis oma hääle ja iseloomu, oma eluloo ja vaated.
Äärmiselt intrigeerivana kergitab see näidend taas küsimuse krooniku rollist ajaloo jäädvustajana või/ja loojana: Henriku kirja pandu ei ole ju mõistagi mitte neutraalne tõde ristisõdadest, vaid sündmuste kirjeldaja enese interpretatsioon ja valik, tema loodud pilt. Mis mees see olla võis, kes kirjutas sellise kroonika? Miks just sellise?
Vana Henriku osa loeb Ain Lutsepp, noore Henriku Mihkel Kabel. Teisi osasid loevad Taavi Teplenkov, Martin Veinmann, Ivo Uukivi, Tõnu Aav, Mari-Liis Lill ja Külli Reinumägi. Lavastajana juhendab Raimo Pass.
Andrei Hvostovi "Henrikut" loetakse OmaDRAAMA 2006 raames neljapäeval, 7. septembril kell 20 Vanemuise väikeses majas.
Esimene lugemine on sari, kus Eesti Draamateater tutvustab uut eesti näitekirjandust. Kord kuus esitavad näitlejad lugemisteatrina uusi või ka vanemaid, ent seni lavastamata eesti näidendeid. Balti Teatri Festivali OmaDRAAMA raames on lugemised kolinud Tartusse. Teisipäeval, 5. septembril loeti Indrek Hirve "Ellerit" ja reedel, 8. septembril loetakse Mart Kivastiku "Meie isa, kes sa oled?"