Artiklid festivalist

Tartus Balti teatri koorekiht

06.09.2006
SLÕhtuleht

Esmaspäeval algas Balti teatrifestival «Oma DRAAMA 2006», mis keskendub omadramaturgiale ja toob vaatajate ette 24 lavastust. Publik näeb Balti teatrite paremikku.

 

Festivali võistlusprogrammi kuulub igast riigist kaks lavastust: Eestit esindavad 2005. aasta parima lavastaja preemia võitnud «Põrgu wärk» ja viimast korda etenduv «Misjonärid». Festivali aukülaline on kodumaal Lätis aastase piletijärjekorraga Riia Uue Teatri «Pikk elu», mida mängitakse Tartus kaks korda. Lisaks on programmis 17 eesti algupärandil põhinevat lavastust, näiteks Eesti Draamateatri «Syrrealistid», NO teatri «Nafta!» ja Tallinna Linnateatri «Genoom». Teiste seas on ka tantsuetendus «Naine ja Hunt» ning Von Krahli Teatri film «Tabamata ime». Festivalil esietenduvad veel VAT Teatri «Elvis oli kapis» ja Vanemuise «Tühirand».

 

Festivali ajaks kolivad Tartusse ka Eesti Draamateatri populaarsed esimesed lugemised. Ülikooli kohvikus aga saab kolmel päeval näha teatriteemalist filmiprogrammi. Seminarid käsitlevad viimasel ajal populaarseid teemasid, konverentsil arutlevad Euroopa ja Eesti teatrifestivalide korraldajad rahvusliku teatrifestivali osa üle ühiskonnas.